Wycieczka do skansenu

Home / Aktualności / Wycieczka do skansenu
Treść wiadomości
----

21 czerwca uczniowie klas 6d i 6e wraz z paniami: M. Sądelską i K. Zajączkowską oraz p. P. Olejarczykiem wyruszyli do Muzeum Budownictwa Ludowego. Choć żar lał się z nieba szóstoklasiści cierpliwie wysłuchali opowieści p. Sądelskiej nt. skansenu i chętnie przemierzali dróżki między zagrodami Pogórzan, Dolinian, Bojków i Łemków. Sami również wyszukiwali informacje związane z mijanymi obiektami. Także p. Olejarczyk raczył ich wiedzą historyczną podczas przyjemnej przechadzki. Jeśli zaistniała taka możliwość, bliżej przyglądali się zgromadzonym eksponatom. Swój pobyt uwiecznili na wielu fotografiach, a na zakończenie wyprawy zaopatrzyli się w pyszny chleb , który można kupić w piekarni funkcjonującej w parku etnograficznym. Dla ochłody zjedliśmy niejedne lody i przed największym upałem powróciliśmy do szkoły.
Tak bardzo chcielibyśmy jeszcze nieraz przeżyć lekcję muzealną poza murami szkoły. Oby było to jak najdłużej możliwe.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *