Wycieczka do skansenu

Home / Aktualności / Wycieczka do skansenu
Treść wiadomości
----

21 czerwca uczniowie klas 6d i 6e wraz z paniami: M. Sądelską i K. Zajączkowską oraz p. P. Olejarczykiem wyruszyli do Muzeum Budownictwa Ludowego. Choć żar lał się z nieba szóstoklasiści cierpliwie wysłuchali opowieści p. Sądelskiej nt. skansenu i chętnie przemierzali dróżki między zagrodami Pogórzan, Dolinian, Bojków i Łemków. Sami również wyszukiwali informacje związane z mijanymi obiektami. Także p. Olejarczyk raczył ich wiedzą historyczną podczas przyjemnej przechadzki. Jeśli zaistniała taka możliwość, bliżej przyglądali się zgromadzonym eksponatom. Swój pobyt uwiecznili na wielu fotografiach, a na zakończenie wyprawy zaopatrzyli się w pyszny chleb , który można kupić w piekarni funkcjonującej w parku etnograficznym. Dla ochłody zjedliśmy niejedne lody i przed największym upałem powróciliśmy do szkoły.
Tak bardzo chcielibyśmy jeszcze nieraz przeżyć lekcję muzealną poza murami szkoły. Oby było to jak najdłużej możliwe.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *