WYCIECZKA DO STRAŻY GRANICZNEJ

Home / Aktualności / WYCIECZKA DO STRAŻY GRANICZNEJ
Treść wiadomości
----

16 maja 2019r. uczniowie klasy 2b wraz z opiekunami- Krystyną Stec-Lenart oraz Bożeną Skrzypską-Obławską odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Krościenku. Podczas Dnia Otwartego SG funkcjonariusze udostępnili dzieciom zwiedzanie ich miejsca pracy. Dzieci miały możliwość obejrzenia pomieszczeń zatrzymań. Nie mniejszą atrakcją była wizyta w Dziale Kryminalistyki, gdzie każdy miał okazję zrobić odbicie swoich linii papilarnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w swojej pracy. Największą radość sprawiły dzieciom pojazdy SG, do których mogli wsiąść i choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dowiedziały się również, że w pracy SG bardzo dużą rolę odgrywają specjalnie szkolone psy, które pomagają chronić granic naszego kraju. Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali pamiątkowe foldery prezentujące pracę SG wraz ze słodkim dodatkiem. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszowi SG za przekazanie wiedzy specjalistycznej, nowe doświadczenia i niezapomniane wrażenia. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Krystyna Stec-Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *