Wystawa w BWA

Home / Aktualności / Wystawa w BWA
Treść wiadomości
----

Od kilku dni sanoczanie mają okazję obejrzeć niezwykłą wystawę w BWA. Niezwykłą, ze względu na jej bohatera, którym tym razem jest pojazd produkowany w Sanockiej Fabryce Autobusów w latach 1973- 2006. Warto wspomnieć, że w pracach nad projektem brał udział znany artysta- Zdzisław Beksiński.

W związku z tym uczniowie klasy 5d wraz ze swoją wychowawczynią zawitali do Biura Wystaw Artystycznych, gdzie 6 marca br. sami przekonali się, co kryje się pod tajemniczą nazwą H9- 21. Chyba pierwszy raz przyglądali się obrazom, na których uwieczniony został tak bardzo popularny pojazd transportu publicznego. Oprócz obrazów inspirowanych charakterystycznymi elementami autobusu Igor Przybylski ( malarz, fotograf, artysta zajmujący się filmem i sztuką performance) zaprezentował bogatą dokumentację fotograficzną, bowiem sfotografował kultowy autobus w 180 polskich miastach- także w Sanoku.

Na zakończenie lekcji uczniowie mieli możliwość porozmawiać z Panią Joanną Szostak , która wyjaśniła wiele tajemnic ukrytych w obrazach i zachęciła do kolejnej wizyty w galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *