Nie dajmy się!!!! Cenne wskazówki na czas kwarantanny

Home / Nauczanie Zdalne / Nie dajmy się!!!! Cenne wskazówki na czas kwarantanny
Treść wiadomości
----

W ostatnim czasie kryzys związany z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przynosi nam wiele wyzwań. Izolacja powoduje nie tylko nudę, smutek i naturalną obawę o zdrowie najbliższych, ale także wzrost napięć miedzy członkami rodziny, którzy w tym trudnym okresie przebywają w zamkniętej przestrzeni.

Jest to też moment, kiedy z powodu wzrostu napięcia psychicznego, mogą zacząć zawodzić zazwyczaj stosowane metody wychowawcze. Nie ma gotowych rozwiązań. Pamiętajmy, że mamy prawo się bać i odczuwać lęk. Warto więc zadbać o swoją i najbliższych kondycję psychiczną i oswajać się z daną sytuacją, nie pozwolić by lęk przejął kontrole nad naszym codziennym życiem.

Aby aktywnie spędzić czas podczas kwarantanny rodzicom oraz uczniom proponujemy aktywny plan działania na cały dzień. Procedury są właśnie po to, aby w trudnych czasach zachować higienę psychiczną i nie popaść w apatię. Sensem naszych dni jest plan działania, które daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala ustrzec się od zniechęcania oraz uczucia bezradności. Regularne posiłki, nauka, ćwiczenia fizyczne, higiena osobista, czytanie książek przyczyniają się do utrzymania równowagi psychicznej w sytuacji w której się znaleźliśmy.

W tych dniach warto poszerzyć swoją wiedze i zapoznać się z dostępnymi artykułami np. http://zdrowaglowa.pl/koronawirus-jak-lek-przed-nim-moze-pomoc-zamiast-paralizowac-jak-zadbac-o-siebie-podczas-pandemii/

Pamiętajmy, że kwarantanna to nie kara, ale coś, co robisz dla innych i siebie samego. Przestrzegając kwarantanny pomagasz innym uniknąć zarażenia koronawirusem. Wykazujesz zbiorową odpowiedzialność społeczną poprzez swoje altruistyczne działania. Bądź z siebie dumny!!!!

Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje wsparcia, lub zna osoby, które są szczególnie narażone na negatywne skutki zagrożenia epidemiologicznego, może skorzystać z dostępnych bezpłatnie telefonów zaufania, jak i dyżurów psychologów i psychoterapeutów (linki poniżej).

https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/

Zespół pedagogów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *