Dzień górnika w oddziale przedszkolnym

Home / Aktualności / Dzień górnika w oddziale przedszkolnym
Treść wiadomości
----

W związku ze zbliżającą się Barbórka, w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z przedstawicielami PGNIG. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom o pracy górników i tradycjach związanych z tym zawodem. Przedszkolaki mogły obejrzeć próbki węgla, soli, siarki, ropy naftowej, poznać sprzęt,  jakim posługują się w swej pracy górnicy.

Goście zaprezentowali też galowy mundur, opowiedzieli o jego elementach i ich znaczeniu. Przedszkolaki poznały historię powstania złóż ropy naftowej i obejrzały modele urządzeń do ich wydobycia. Na zakończenie spotkania maluchy mogły przymierzyć piękne nakrycia głowy i zapozować do wspólnego zdjęcia.

Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *