Judaica, synagoga i dom żydowski

Home / Aktualności / Judaica, synagoga i dom żydowski
Treść wiadomości
----

W związku z tym, że Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku posiada bogatą ofertę zajęć edukacyjnych sezonowych i całorocznych, możemy z niej korzystać zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Ponieważ uczniowie klasy 7d wykazywali zainteresowanie nowo otwartym obiektem w skansenie, wybrali się z paniami Moniką Sądelską i Kamilą Zajączkowską na zajęcia tematyczne „ Przy szabasowych świecach”. Była to lekcja przybliżająca historię, religię i kulturę Żydów z terenu dawnej Galicji. Siódmoklasiści zapoznali się z bogatą kolekcją judaików i dowiedzieli się o głównych świętach i zwyczajach żydowskich. Zwiedzili żydowski dom znajdujący się w Galicyjskim Rynku oraz rekonstruowaną synagogę z Połańca i poznali życie codzienne społeczności żydowskiej w przedwojennej Polsce.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *