Kompozytor…. – lekcja muzyki Marek Dziok

Home / Aktualności / Kompozytor…. – lekcja muzyki Marek Dziok
Treść wiadomości
----

Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, komponujących muzykę poważną lub rozrywkową. Na uczelniach muzycznych (np. w Polsce) kształci się studentów na kierunku kompozycji. Kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak dają one pełny warsztat kompozytorski, obejmujący harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.

Technika kompozytorska jest różna w poszczególnych okresach historycznych.

 

Kompozytor:

https://drive.google.com/file/d/1VPjr1_IlI23dgcx8mLMTvUcQIZjDGHSu/view

scena z: Romuald Lipko, fot. Niemiec/AKPA

Marek Dziok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *