Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy.

Home / Aktualności / Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy.
Treść wiadomości
----

Dnia 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Z tej okazji w  świetlicy szkolnej( gr. II, kl.1b) odbyły się zajęcia pt. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu”, które przeprowadziła
pani Agnieszka Szczepek.

Uczniowie, dzięki prezentacji multimedialnej, poznały m. in. historię powstania pewnego dzieła.  14 października 1926 roku wydano książkę opisującą losy sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Kłapouchego, Mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz Krzysia. Wszystko zaczęło się jednak w 1921 roku, kiedy to Alan Alexander Milne podarował swojemu rocznemu synowi misia – maskotkę. To właśnie dzięki tej zabawce powstała postać słynnego „misia o małym rozumku”. Opisywanie jej przygód zapoczątkowane zostało w książce „Kubuś Puchatek”. Losy tego wyjątkowego bohatera i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale także dorośli. Dzieła doczekały się również wielu filmowych i teatralnych adaptacji. Imię słynnego Kubusia Puchatka, znanego z literatury dziecięcej stworzonej przez A. A. Milne, nosi jedna z jednokierunkowych ulic w centrum Warszawy.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań dziecku lub powrócenia samemu do ciepłych historii. Zachęcamy do czytania!

 

Agnieszka Szczepek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *