Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Home / Aktualności / Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Treść wiadomości
----

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Również my pamiętaliśmy o żołnierzach polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji. Walczyli oni z siłami agresora, mierząc się z olbrzymią propagandą, przez którą nazywani byli bandami reakcyjnego podziemia. Ich mobilizacja i walka była wyrazem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji.
„Żołnierze Wyklęci” nazywani są również „Żołnierzami Niezłomnymi” lub „żołnierzami drugiej konspiracji”.
Po obejrzeniu gazetki zachęcamy do przypomnienia sobie historii „Inki”, „Łupaszki”, „Orlika”, „ Ognia”, „ Warszyca” czy „Witolda”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *