#pamiętamy

Home / Aktualności / #pamiętamy
W tym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia w ramach innowacji historyczno- polonistycznej „Historia, kultura i sztuka miasta Sanoka”.
Pierwsze zajęcia poza murami szkoły wiązały się z krótką wyprawą. Udaliśmy się we wrześniu na cmentarz centralny w mieście i poznaliśmy historię Dębów pamięci. Zostały one poświęcone oficerom, którzy oddali swe życie bardzo często w młodym wieku, walcząc w obronie Ojczyzny. Katyń lub Charków były miejscem ich tragicznej śmierci. Program KATYŃ…OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” pozwolił nam poznać sylwetki sanoczan lub ludzi związanych z ziemią sanocką poległych na obcej ziemi.
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że patron naszej szkoły- ks. Z. Jastrzębiec Peszkowski, który cudem ocalał jako jeniec z Kozielska, był orędownikiem prawdy, pamięci i sprawiedliwości katyńskiej.
Uczciliśmy ich pamięć, zapalając znicze.
Monika Sądelska