Podsumowanie Dnia Papieskiego

Home / Aktualności / Podsumowanie Dnia Papieskiego
Treść wiadomości
----

10 października 2021r. obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się!” – to fragment zdania zaczerpniętego ze słynnej homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej w 1978 roku na placu św.  Piotra w Rzymie. Dzień Papieski jest nie tylko  okazją do przybliżenia nauczania Ojca Świętego, ale również do zbiórki pieniędzy  na stypendia dla podopiecznych fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku w kwestowanie zaangażowali się członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy akcję charytatywną przeprowadzili przy kościele Chrystusa Króla w Sanoku.
Na podsumowanie akcji zostali zaproszeni przez Księdza Proboszcza, który wszystkich obdarował pięknymi książkami   i zafundował pyszną pizzę.  Członkowie SKC      w radosnej atmosferze policzyli zebrane środki i sporządzili protokół.
Bardzo serdecznie podziękujemy Księdzu Proboszczowi za gościnę i upominki!

Teresa Pluskwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *