Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym dziewcząt i chłopców

Home / Aktualności / Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym dziewcząt i chłopców
Treść wiadomości
----

W dniu 6.05.2022r., na obiektach Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku, odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym i indywidualnym dziewcząt
i chłopców. W półfinale startowało 9 zespołów dziewcząt i 10 drużyn chłopców z kilku powiatów. Spośród sanockich szkół, w kategorii dziewcząt i chłopców, startowały: SP1, SP2, SP3, SP4, SP8 oraz w kategorii dziewcząt: SP Lesko, ZSS SMS z Ustrzyk Dolnych, ZSP Humniska i SP2 Zagórz, a w kategorii chłopców: SP Lesko, ZSS SMS Ustrzyki Dolne, SP1 Ustrzyki Dolne, SP1 Brzozów i SP2 Zagórz. Rywalizacja między szkołami przebiegała w formie sztafet 6 x 25 m stylem dowolnym.

Naszą szkołę reprezentowały: Anna Kluc (6a), Urszula Bakuta (4a), Aleksandra Wojdyła (5c), Urszula Ząbkiewicz (4a), Oktawia Bochnak (7a), Maja Wanielista (5b) oraz zawodniczki rezerwowe: Aleksandra Tymoczko (5a), Nikola Bułdys (5b), Nikola Stoncel (5c).

W skład drużyny chłopców weszli: Biłas Bartosz (4a), Dziuban Adam (4a), Leszczyk Dawid (7d), Łożański Bartosz (4a), Mrugała Mikołaj (4a), Oskar Wanielista (7b) oraz zawodnicy rezerwowi: Bobak Aleks (4a) i Niemczyk Michał (4a).

W klasyfikacji końcowej, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, zajęli VIII miejsce.

Do rywalizacji indywidualnej wśród dziewcząt przystąpiły dwie uczennice: Maja Wanielista oraz Anna Kluc, które spróbowały swoich sił na dystansie 50 m stylem dowolnym. Maja Wanielista z czasem 40:14 zajęła 9 miejsce, Anna Kluc z czasem 41:84 – 11 miejsce wśród 19 startujących dziewcząt. Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 50 m stylem dowolnym Oskar Wanielista z czasem 40:20 sek. uplasował się na 12 miejscu wśród 21 startujących chłopców.

Opiekunowie drużyn: Aleksandra Czech i Ryszard Długosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *