Program profilaktyczny „ARCHIPELAG SKARBÓW”

Home / Aktualności / Program profilaktyczny „ARCHIPELAG SKARBÓW”
Treść wiadomości
----

Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami i pedagogami wzięli udział w programie profilaktycznym „ARCHIPELAG SKARBÓW” w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sanoku. W trakcie dwóch dni trwania warsztatów trenerzy programu „Archipelagu Skarbów” przekazali młodzieży wiedzę o miłości, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku.

Uczyli, jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka. Dali młodym ludziom konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem (które jest piękne, ale bywa ślepe), ze złością i gniewem. Zachęcali młodzież do korzystania z tych wskazówek, trenowania własnej siły charakteru! Omawiali też problemy oraz mechanizmy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Wszystkie te tematy były poruszane z dużą delikatnością i powagą, tak, by nie zranić tych, którzy mają takie doświadczenia, a zarazem przestrzec tych, którzy ich jeszcze nie mają. Ważnym aspektem programu był również trening asertywności, w którym uczestnicy mogli ćwiczyć umiejętność przeciwstawiania się negatywnej presji rówieśników. Młodzież była zaangażowana, odpowiadała na pytania, głosowała, a nawet śpiewała razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”.

Kamila Figura-Bat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *