Projekt : Pieniądze

Home / Aktualności / Projekt : Pieniądze

W okresie ferii zimowych dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w projekcie : Pieniądze. Zajęcia miały na celu zdobycie wiedzy na temat historii pieniądza, wyglądu  monet i banknotów, sposobów zdobywania pieniędzy ( praca zarobkowa), racjonalnego gospodarowania nimi i ich oszczędzania. Dzieci miały okazję obejrzeć pieniądze stare i nowe, polskie i zagraniczne. Dowiedziały się jak wygląda produkcja pieniędzy, jakie symbole znajdują się na monetach, a jakie na banknotach.  Stosując ciekawe techniki plastyczne wykonały również własne pieniądze oraz skarbonki. Liczyły i przeliczały pieniądze, stosowały regułę transakcji wymiennej kupno- sprzedaż w zabawie w sklep. Zastanawiały się jaka jest rola pieniądza  w życiu człowieka i co by było gdyby ludzie nie pracowali. Obejrzały ,, Legendę o złotej kaczce”, która nauczyła je, że gromadzenie bogactw nie daje człowiekowi tyle radości co dzielenie się nimi z potrzebującymi. Realizacja projektu była dla dzieci nie tylko źródłem wiedzy, ale również wzbudziła ich ciekawość i aktywność poznawczą .

Beata Skorus