„Ratujemy i uczymy ratować”

Home / Aktualności / „Ratujemy i uczymy ratować”
Treść wiadomości
----

Szkolenie uczniów klas 3 w zakresie udzielania pierwszej pomocy

Już po raz trzynasty, przystąpiono w naszej szkole do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Przeszkoleni nauczyciele – Pani Małgorzata Sieradzka i Pani Aleksandra Czech, realizują go od 2007r., kiedy to gościliśmy w szkole przedstawicieli Fundacji – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W dniu 10 czerwca 2019r. odbyło się szkolenie uczniów klas 3 w zakresie udzielania pierwszej pomocy, którego celem była edukacja w zakresie kształtowania właściwych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Po obejrzeniu filmu animowanego, dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, jak postąpić, gdy zdarzy się wypadek. Poznały schemat najważniejszych czynności ratujących życie (sprawdzenie bezpieczeństwa, sprawdzenie przytomności poszkodowanego, wzywanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej czyli resuscytację krążeniowo-oddechową) oraz doskonaliły swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Byli skupieni i zainteresowani omawianą tematyką. Po teoretycznej części szkolenia, pod okiem nauczycieli, mogli praktycznie przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie.

Prowadzące zaprezentowały pomoce dydaktyczne, w które wyposażyła szkołę Fundacja WOŚP. Wszyscy trzecioklasiści otrzymali w ramach programu podręczniki oraz telefony zabawki, dzięki którym na bieżąco mogą utrwalać zdobyte podczas szkolenia wiadomości.

Szkolny koordynator programu – Aleksandra Czech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *