Śladami Ks. Zdzisława Jastrzębiec – Peszkowskiego

Home / Aktualności / Śladami Ks. Zdzisława Jastrzębiec – Peszkowskiego
Treść wiadomości
----

W dniu 22 czerwca klasa 6a wyruszyła na wycieczkę po Sanoku  pod hasłem „ Śladami Ks. Zdzisława Jastrzębiec – Peszkowskiego”. Naszą przewodniczką była Pani Harcmistrz Krystyna Chowaniec, która w trakcie wyjścia opowiadała nam o życiu naszego Patrona. Byliśmy w miejscu gdzie stał dom i urodził się ks. Zdzisław, w miejscu gdzie była cukiernia prowadzona przez Peszkowskich , odwiedziliśmy również kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego gdzie ksiądz został ochrzczony, przyjął pierwszą Komunię a podczas pobytów w Sanoku w tej świątyni modlił się i sprawował Mszę św.

Następnie udaliśmy się pod szkołę podstawową nr 8 miejsce , w której kiedyś znajdowało się gimnazjum męskie i  uczył się Ks. Zdzisław , przeszliśmy też przez plac harcerski obecnie Plac ks. Zdzisława Peszkowskiego, tam 23 sierpnia 2022r.  odbędą się uroczystości na pamiątkę 104 urodzin księdza . Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był sanocki cmentarz przy ulicy Rymanowskiej gdzie spoczywają bliscy księdza, tam zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy krótką modlitwę.

Na koniec każdy z nas otrzymał od Pani Harcmistrz pamiątkowy folder.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Krystynie Chowaniec  za poświęcony czas  i ciekawą lekcje historii dzięki, której poznaliśmy jeszcze bliżej życie naszego Patrona.

Katarzyna Klimaszewska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *