spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku

Home / Aktualności / spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku
Treść wiadomości
----

05.10.2021r. w naszej szkole uczniowie klas pierwszych uczestniczyli, w spotkaniu z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnienie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz, którą stroną pobocza poruszać się na drodze bez chodnika. Policjanci zwrócili uwagę na korzyści noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe oraz na obowiązek jazdy dzieci w specjalnych fotelikach lub podkładkach i obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Wyjaśnili również jak należy zachowywać się jadąc rowerem drogą dla rowerów i o jakich zasadach należy pamiętać na przejściu dla pieszych. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się sporą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Następnie udano się na przejście dla pieszych, aby tam w formie praktycznej przypomnieć podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Mamy nadzieję, że spotkanie uwrażliwi pierwszaków na zagrożenia czyhające na nich w ruchu drogowym i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze do szkoły i domu.

Monika Grządziel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *