Światowy Dzień Zdrowia 2022

Home / Aktualności / Światowy Dzień Zdrowia 2022
Treść wiadomości
----

„To zdrowie jest prawdziwym bogactwem,
a nie kawałki złota i srebra.”
(Mahatma Gandhi)
Światowy Dzień Zdrowia 2022
– Nasza planeta, nasze zdrowie

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony od 1950 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w sektorze zdrowia publicznego. Wśród dotychczasowych haseł znalazły się m.in.: „Zdrowie psychiczne:
Nie odrzucaj, spróbuj pomóc”, „Rusz się po zdrowie”, „Zdrowie dla wszystkich”, „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”. Tegoroczne hasło to: „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

W tym roku uwaga Światowej Organizacji Zdrowia koncentruje się na wpływie klimatu
na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości. Dlatego pamiętajmy, że:

„Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas”.

Agnieszka Mleczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *