ŚWIETLICZAKI NA TROPIE MUMINKÓW

Home / Aktualności / ŚWIETLICZAKI NA TROPIE MUMINKÓW
Treść wiadomości
----

W  zeszłym tygodniu dzieci ze świetlicy wyruszyły do kolejnego kraju Europy- Finlandii. Na początku wszyscy przywitali się w języku fińskim. Uczniowie poznali różne ciekawostki o omawianym kraju. Dowiedzieli się między innymi, że Finlandia jest najbardziej zalesionym krajem Europy, ma dwa języki urzędowe- fiński i szwedzki, a jej stolica to Helsinki. Poznali faunę i florę. Dzieci zaznajomiły się z bohaterami serii książek o Muminkach, fińskiej autorki Tove Jansson. Następnie obejrzały bajkę, by na jej podstawie wspólnie stworzyć prace plastyczną pt. ,,Muminki w zaczarowanym lesie’’.

Jolanta Kozłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *