#SzkołaPamięta

Home / Aktualności / #SzkołaPamięta
Kolejne zespoły klasowe odwiedzają cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych i oddać hołd bohaterom. Tym razem uczniowie klasy 6a wraz z paniami: M.Sądelską i K.Zajączkowską udali się na cmentarz centralny, gdzie w kilku ważnych miejscach wysłuchali  opowieści o bohaterach lokalnych i tych, którzy zapisali  się w na kartach historii kraju. Grobowce Peszkowskich czy Beksińskich potwierdzają wspaniałą postawę sanoczan czczących swych rodaków. Poza tym pomniki przypominające o bohaterach powstań narodowych, dęby katyńskie czy pięknie udekorowane mogiły zbiorowe ukazują dbałość o tradycję i postawę pełną patriotyzmu i miłości do ojczyzny, a także szacunku okazywanego drugiemu-nawet nieznanemu człowiekowi.
Przepiękna polska jesień sprzyja chwilom zadumy i refleksji w tym szczególnym miejscu.
Monika Sądelska