Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Home / Aktualności / Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
Treść wiadomości
----

W dniu 8 października 2021roku,my – uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą Krystyną Stec-Lenart i panią Jolantą Kozłowską wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Okazuje się, że jest to jedyny obiekt w Polsce prezentujący świat szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy w budynku głównym, gdzie pani przewodnik odkryła przed nami tajniki produkcji szkła. Po zejściu na najniższe piętro muzeum znaleźliśmy się przy rozgrzanym piecu hutniczym. Tutaj z bliska mogliśmy obserwować z czego i jak powstaje szkło.
Następnie czekały na nas zajęcia, w czasie których mieliśmy okazję malować na szkle piękne, kolorowe obrazki.
Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki ze szklanej surówki.
Później odwiedziliśmy warsztat obróbki i zdobienia szkła: grawerownię, malowanie na szkle, produkcje witraży i szklanych figurek.
Dodatkowo obejrzeliśmy film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie
i innych podobnych obiektów w okolicy.
Zwiedziliśmy również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie przyjrzeliśmy się na czym polega kunszt artystów szkła. Mieliśmy też możliwość uczestniczyć w eksperymentach, m.in. poznaliśmy zasadę działania światłowodów czy kalejdoskopów.
Na zakończenie pobytu w Centrum dokonaliśmy zakupów szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością.
Wycieczka na długo zapisze się w naszej pamięci. Zachęcamy do zwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

Krystyna Stec Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *