Wycieczka do Fabryki Czekolady

Home / Aktualności / Wycieczka do Fabryki Czekolady
Treść wiadomości
----

30 października odbyła się wycieczka klasy 5d do Pijalni i  Fabryki Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Uczestnicy wycieczki poznali historię czekolady oraz proces produkcji tego pysznego smakołyku od ziarna do tabliczki. Interesująca była również prezentacja maszyn i urządzeń do wyrobu czekolady.

Oprócz zwiedzania uczniowie mieli okazję rozkoszować się różnymi rodzajami czekoladowych słodkości. Największą atrakcją okazała się produkcja czekolad i lizaków własnoręcznie ozdabianych przez piątoklasistów.

Na zakończenie obejrzano  film edukacyjny „Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady”.

Było ciekawie, wesoło i smakowicie!

Joanna Šlapák

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *