wycieczka klasy Ia i Ib „Krosno – Korczyna – warsztaty czekoladowe”.

Home / Aktualności / wycieczka klasy Ia i Ib „Krosno – Korczyna – warsztaty czekoladowe”.
Treść wiadomości
----

19 maja 2022 r. uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w jednodniowej wycieczce „Krosno – Korczyna – warsztaty czekoladowe”.

Krosno to urzekające miasto pięknym rynkiem z podcieniami, które niegdyś słynęło z handlu winem, teraz słynie ze szkła.  Po przyjeździe do Krosna uczestnicy wycieczki wraz z panią przewodnik i opiekunami, wybrali się na krośnieński rynek gdzie podziwiali renesansowe kamieniczki i dowiedzieli się o historii tego miasta. Następnie wsiedli do kolejki turystycznej i zwiedzali miasto. Pobyt zwieńczyli zakupem drobnych pamiątek.

Kolejnym punktem programu była Korczyna, a konkretnie Pijalnia Czekolady. W tym słodkim miejscu uczniowie poznali historię czekolady. Zobaczyli maszyny i urządzenia do produkcji, poznali proces produkcji od ziarna do tabliczki. Dzieci miały również okazję zobaczyć drzewo, owoce i liście kakaowca, dowiedzieć się i zobaczyć w jakich częściach świata one rosną oraz obejrzeć film przedstawiający prace przy zbiorach w Afryce i etapy produkcji kakao i czekolady. W trakcie trwania prezentacji trwała degustacja różnych rodzajów czekolad. Następnie przyszedł czas na samodzielnie wykonanie czekoladowego lizaka i własną tabliczkę czekolady, które każdy mógł ozdobić różnorodnymi owocowymi dodatkami według własnego uznania i smaku.Ta słodka wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci!

Mariola Kuczer-Burnatowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *