Z rodziną raźniej!

Home / Aktualności / Z rodziną raźniej!
Wprowadził: A. Zapała
----

Rodzina to najbliższe nam grono osób, podstawowa jednostka społeczna,która powinna zapewniać opiekę i wsparcie każdemu ze swoich członków. Każdy z nas przychodzi na świat w rodzinie, dorasta, kształtuje swoją osobowość i przystosowuje się do życia w społeczeństwie. Prawdziwa, dobrze funkcjonująca rodzina powinna zapewniać każdemu ze swoich członków miłość, opiekę oraz zaspokajać najważniejsze potrzeby: materialne, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które to właśnie w rodzinie uczą się zauważania potrzeb drugiego człowieka, nawiązywania prawidłowych relacji z innymi ludźmi, wyrozumiałości i wzajemnego szacunku. Jak wiadomo w życiu każdego z nas pojawiają się przykre momenty: zła ocena, kłótnia z kolegą lub koleżanką czy problemy zdrowotne. Jeśli mamy oparcie w rodzinie, żadne problemy nie będą dla nas straszne!

Bardo ważne dla budowania prawidłowych relacji rodzinnych jest wspólne spędzanie czasu. Tutaj pomysłów jest naprawdę dużo: wspólne spacery, czy wycieczki za miasto, kalambury, gry planszowe…

Więcej pomysłów znajduje się pod poniższym linkiem

https://szafeczka.com/32-pomysly-spedzanie-czasu-zima/

https://www.edziecko.pl/rodzice/56,79361,10140676,9_sposobow_jak_kreatywnie_zajac_dziecko_bez_telewizora.html

A w ramach rozwijania kreatywności zachęcamy dzieci do napisania krótkiego wiersza lub rymowanki o swojej rodzinie. Zróbmy to wspólnie z rodzicami i rodzeństwem, niech będzie to okazja do miłego spędzenia czasu razem.

Ewelina Pielech

One thought on “Z rodziną raźniej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *