Z rodziną raźniej!

Home / Aktualności / Z rodziną raźniej!
Treść wiadomości
----

Rodzina to najbliższe nam grono osób, podstawowa jednostka społeczna,która powinna zapewniać opiekę i wsparcie każdemu ze swoich członków. Każdy z nas przychodzi na świat w rodzinie, dorasta, kształtuje swoją osobowość i przystosowuje się do życia w społeczeństwie. Prawdziwa, dobrze funkcjonująca rodzina powinna zapewniać każdemu ze swoich członków miłość, opiekę oraz zaspokajać najważniejsze potrzeby: materialne, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które to właśnie w rodzinie uczą się zauważania potrzeb drugiego człowieka, nawiązywania prawidłowych relacji z innymi ludźmi, wyrozumiałości i wzajemnego szacunku. Jak wiadomo w życiu każdego z nas pojawiają się przykre momenty: zła ocena, kłótnia z kolegą lub koleżanką czy problemy zdrowotne. Jeśli mamy oparcie w rodzinie, żadne problemy nie będą dla nas straszne!

Bardo ważne dla budowania prawidłowych relacji rodzinnych jest wspólne spędzanie czasu. Tutaj pomysłów jest naprawdę dużo: wspólne spacery, czy wycieczki za miasto, kalambury, gry planszowe…

Więcej pomysłów znajduje się pod poniższym linkiem

https://szafeczka.com/32-pomysly-spedzanie-czasu-zima/

https://www.edziecko.pl/rodzice/56,79361,10140676,9_sposobow_jak_kreatywnie_zajac_dziecko_bez_telewizora.html

A w ramach rozwijania kreatywności zachęcamy dzieci do napisania krótkiego wiersza lub rymowanki o swojej rodzinie. Zróbmy to wspólnie z rodzicami i rodzeństwem, niech będzie to okazja do miłego spędzenia czasu razem.

Ewelina Pielech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *