Zajęcia muzealne w klasie 3a

Home / Aktualności / Zajęcia muzealne w klasie 3a
Treść wiadomości
----

Dnia 29 września uczniowie klasy 3a pod opieką pań: Krystyny Stec-Lenart i Eweliny Kity wybrali się do Muzeum Budownictwa Ludowego na lekcję edukacyjną – „Od ziarenka do bochenka”.
Podczas tych zajęć uczniowie rozpoznawali różne gatunki zboża oraz dowiedzieli się do czego wykorzystywana była słoma. Próbowali też swych sił w młóceniu cepami czy mieleniu żarnami. Uczestniczyli w pokazie wiązania kiczek i robienia powróseł. Pani przewodnik opowiedziała im jak działa piec chlebowy, do czego służy dzieża oraz w jaki sposób powstawał chleb. Ekscytującym elementem tych zajęć było samodzielne wykonanie chałki ze świeżego ciasta oraz ich wypiek w piecu chlebowym.

Krystyna Stec-Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *