Zwyczaje karnawałowe w krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.

Home / Aktualności / Zwyczaje karnawałowe w krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.
Treść wiadomości
----

W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale…”Zwyczaje karnawałowe w Polsce są nam dobrze znane, natomiast warto pamiętać, że także nasi europejscy sąsiedzi maja bogate tradycje związane z tym okresem w roku. 11 lutego dzieci z grupy świetlicowej III miały okazję poznać zwyczaje ostatkowe w Niemczech i Anglii. Świetliczaki dowiedziały się między innymi dlaczego kobiety w Niemczech obcinają mężczyznom krawaty w tłusty czwartek i jaki jest największy przysmak tłustego wtorku w Anglii. Na koniec dzieci w radosnych nastrojach wykonały własne karnawałowe maski. Zajęcia przygotowały panie Sabina Jasik – Zając i Ewelina Pielech.

 

                                                                                                                               Ewelina Pielech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *