Home / Aktualności / Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka i specjalny czat internetowy (całodobowo 7 dni w tygodniu).

Drodzy Uczniowie!

Odebrana przez epidemię swoboda wiele skomplikowała w Waszym życiu. Już sam brak codziennego kontaktu z rówieśnikami zarówno w szkole, jak i poza nią, brak spontanicznych spotkań oraz wspólnych wyjść do kina, na basen, czy po prostu na pizzę spowodowało, że nie wszyscy potraficie sobie poradzić z tak wieloma obostrzeniami. Do tego mogą dojść takie problemy, jak przemoc rówieśnicza, hejt w internecie, zagubienie w życiu, utrata przyjaciela, niezrozumienie ze strony dorosłych oraz wiele innych, które nie zostały wymienione.

Pamiętajcie, że wiele z powyższych problemów można rozwiązać zwykłą rozmową. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisać na czacie internetowym. Tam czekają na Was eksperci, którzy oferują swoją pomoc, gdy opowiecie im o swoich rozterkach. Podczas rozmowy nie ma konieczności przedstawiania się, ani mówienia skąd się dzwoni. Po prostu jesteście anonimowi. Eksperci są do dyspozycji 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. I jeszcze jedno. Połączenie telefoniczne oraz połączenie za pomocą czatu nie wiąże się z poniesieniem kosztów.

Przypominam również o tym, że do Waszej dyspozycji jest nasz szkolny pedagog

oraz psychologowie.