Apetyt na zdrowie

Home / Aktualności / Apetyt na zdrowie
Treść wiadomości
----

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszej świetlicy. Dlatego też w dniu 22.11.2018r.  w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały zajęcia otwarte. Podczas zajęć dzieci  pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do odgadywania zagadek dotyczących owoców i warzyw z których możemy robić soki. Dzięki pomocy pani kucharki dzieci miały możliwość zapoznać się ze sprzętem do wciskania soków a mianowicie z wyciskarką wolnoobrotową i sokowirówka sprawdzaliśmy czym się różnią. Po zrobieniu soku wszyscy sprawdzaliśmy czym się różnią,  jaką mają konsystencje oraz smak.  Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez cukru i konserwantów.

Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Ewę Magdę i B. Skrzypską- Obławską.

Bożena Skrzypska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *