PASOWANIE NA UCZNIA

Home / Aktualności / PASOWANIE NA UCZNIA
Treść wiadomości
----

Dnia 13 października b.r. w naszej szkole odbyło się wyczekiwane przez pierwszoklasistów Pasowanie na ucznia. Chociaż z powodu pandemii inny niż co roku, dzień ten był bardzo uroczysty. Uczniowie z klas 1 a i 1 b, po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły, w obecności dyrektora szkoły pani Beaty Wójtowicz i wychowawców- K. Stec-Lenart i M. Sieradzkiej- złożyło ślubowanie:

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować. Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie –Polsce.”

Następnie Pani Dyrektor poprzez dokonanie symbolicznego aktu pasowania przyjęła Pierwszoklasistów do wspólnoty szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, a starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego wręczyli im niespodzianki w postaci ręcznie robionych zakładek do książek.

Na zakończenie uroczystości wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Krystyna Stec – Lenart

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *