„Rozgniewany węgielek” – zajęcia w Szkolnej Izbie Regionalnej

Home / Aktualności / „Rozgniewany węgielek” – zajęcia w Szkolnej Izbie Regionalnej
Treść wiadomości
----

W dniu 3.12.2018r. wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach otwartych organizowanych przez p. Kazimierę Tarnawską- Rogoz i p. Magdalenę Wojtowicz. Zajęcia zorganizowane w Szkolnej Izbie Regionalnej dotyczyły pracy górnika, poznania przez uczniów właściwości węgla kamiennego oraz sposobów jego wykorzystania. Uczniowie wysłuchali opowiadania nauczyciela poszerzającego wiadomości dzieci o wykorzystaniu węgla na podstawie wiersza „ Węglowa rodzinka” M. Terlikowskiej. Poznali również produkty pochodzące z węgla. Za pomocą zabawy badawczej wychowankowie poznali jego właściwości fizyczne. Jako podsumowanie zajęć uczniowie uczestniczyli w Quizie wiedzy, który miał na celu sprawdzenie wiadomości nabytych podczas zajęć. Wychowankowie jako nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymali kolorowanki przedstawiające strój regionalny górnika, a także mieli możliwość przymierzenia tradycyjnej czapki górniczej. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *