Sprawozdanie z udziału SP 4 w Sanoku w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w roku szkolnym 2019/2020

Home / Aktualności / Sprawozdanie z udziału SP 4 w Sanoku w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w roku szkolnym 2019/2020
Treść wiadomości
----

Od wielu lat SP4 w Sanoku uczestniczy w realizacji zadań Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu, a terenowym koordynatorem – Urząd Gminy Sanok.

Ostatnie miesiące w Polsce (i na świecie) to sytuacja nietypowa – walka z pandemią koronawirusa. Od marca nauczyciele pracują z uczniami w ramach nauczania zdalnego. Zdobywanie wiedzy, jak również wszelkie działania wychowawcze i profilaktyczne prowadzone są z wykorzystaniem technologii komputerowej np. poprzez pocztę elektroniczną.

W kwietniu 2020 r. uczniowie naszej szkoły, w ramach realizacji zadań w/w kampanii, zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastyczno-literackim pod hasłem „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności danej osoby był wyjątkowy.

Ciekawe, kolorowe prace plastyczne wykonało 44 uczniów z klas IV-VII, natomiast dziewczynka z klasy 5 napisała wzruszającą opowieść.

Uczniowie zrobili zdjęcia swoich prac i przesłali pocztą elektroniczną do nauczyciela-szkolnego koordynatora kampanii – p.Lidii Indyk (nagrodzeni zostali oceną 5 z geografii). Następnie wysłali swoje prace (tradycyjną pocztą) do ogólnopolskiego organizatora konkursu. Pod koniec sierpnia nastąpi ogłoszenie wyników i przyznanie nagród rzeczowych.

Najciekawsze rysunki prezentujemy w galerii zdjęć.

szkolny koordynator kampanii ZTU – Lidia Indyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *