WIRTUALNE STUDIO Z KLASĄ

Home / Aktualności / WIRTUALNE STUDIO Z KLASĄ

9 czerwca 2021r. uczniowie kl. 1a brali udział w ogólnopolskim programie edukacji filmowej „Lekcja w kinie online”. Uczniowie poprzez WIRTUALNE STUDIO Z KLASĄ dowiedzieli się: „Jak powstaje komiks?”
Podczas lekcji online, dzięki znanym polskim aktorom dzieci zobaczyły, jak wygląda praca nad tworzeniem komiksu. Przekonały się, kto był pierwszym bohaterem polskiego komiksu dla dzieci. Nauczyły się rysować emocje. Dowiedziały się, co wspólnego ma Asteriks z kosmosem.

Dodatkową atrakcją tej lekcji były dodatki multimedialne, takie jak: ciekawostki, quiz wiedzy, wywiady z aktorami i twórcami lekcji.

W ramach tego programu mieliśmy również dostęp do wartościowego, pełnometrażowego filmu pt.: „Liliana Pędziwiatr”.

Nie była to taka sama lekcja jak w „żywym” teatrze, ale równie ciekawa i pouczająca, tylko że, bez wychodzenia ze szkoły i sterowana myszką komputerową.

Krystyna