Wiwat Konstytucja! Wiwat Wszystkie stany!

Home / Aktualności / Wiwat Konstytucja! Wiwat Wszystkie stany!
Treść wiadomości
----

Umiłowanie Ojczyzny powinno być bliskie każdemu Polakowi, dlatego od najmłodszych lat należy tej miłości uczyć. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja zorganizowany został apel okolicznościowy przygotowany przez p. Magdalenę Piecuch,p.  Katarzynę Toczek oraz p. Marka Dzioka. Uczniowie reprezentujący liczne oddziały klasowe zaserwowali nam wybór piosenek i wierszy tematycznie związanych z tym doniosłym wydarzeniem. Ponadto młodzi aktorzy pomogli nam wyobrazić sobie, jak król i jego najbliższe otoczenie przyjęło konstytucję, i jakie miała ona wówczas znaczenie. Podczas uroczystości nie zabrakło również pocztu sztandarowego szkoły, który towarzyszy najważniejszym świętom społeczności szkolnej. Na zakończenie odśpiewano „Rotę”.
Dyrektor Szkoły p. Marek Wojtowicz podziękował uczniom za przygotowanie akademii i zachęcił wszystkich uczestników do nauki pieśni Marii Konopnickiej. Przypomniał także o konieczności znajomości hymnu państwowego i szkolnego.

WEJŚCIE SZTANDARU

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *